camilo 2

Mexican Institute of Sound se na podzim vrací do Prahy!

Téměř rok po prvním pražském koncertu se Mexican Institute of Sound vrací! 25. září 2013 proběhne samostatný koncert, tentokrát však v klubu Roxy. Tuto energií nabitou párty by si neměl nechat ujít žádný fanoušek mexického producenta Camilo Lary a jeho trochu bláznivé a netradiční fúze elektroniky a tradičního latinskoamerického žánru cumbia.mexican inst

Mexican Institute of Sound, nebo chcete-li španělsky Instituto Mexicano Del Sonido, má pod palcem DJ a producent Camilo Lara, pocházející přímo z hlavního města Ciudad de México. Lara tak trošku rebelsky spojuje zdánlivě nespojitelné, kdy tradičnímu latinskoamerickému stylu cumbia, který původně pochází z Kolumbie, dává zcela nový kabát. Inovativně ukazuje světu, že mexický folk jde s dobou a má stále co nabídnout. Lara je známý svou obrovskou hudební kapacitou, poslouchá všechno, od každého uždíbne kousek, beat nebo vokál, a co při práci ve studiu vypadá jako chaos, vychází ven jako perfektně do sebe zapadající skladba.

„Give cumbia a chance“ říká výstižně nápis na Larově koncertním tričku. Mexican Institute of Sound proslavilo hlavně vydání debutového alba Méjico México v roce 2006. Dalším zlomem byl rok 2009 a vydání desky Soy Sauce, na které se poprvé objevila známá cover verze The Verve – Bittersweet Symphony, tady Sinfonia Agridulce. Poslední počin zaznamenal rok 2012 vydáním zatím čtvrtého alba Politico. Samply postupně nahrazuje živá kapela a na podiu tomu nebude jinak.

Účast Mexican Institute of Sound na samotném festivalu Coachella zaručuje spolehlivě kvalitní zážitek. Chcete-li tedy zažít večírek plný nespoutaného tance, Mexican Institute of Sound, 29. září a klub Roxy jsou jasná volba!

UNITED ISLANDS České spořitelny 2013

Mexican Institute of Sound

25. 9. 2013 Roxy, 21 hodin